Uzun bağlama erkek saç modelleri

Uzun saç modeli, ergenliğe yeni girmiş gençler için her zaman ilgi çekici olmuştur. Nitekim üniversiteye başlaması ile birlikte saçlarını uzatarak yeni bir görünüme kavuşur. Tabi sadece gençler değil 7’den 70’e birçok kişi uzun saçı sevmektedir. Ayrıca uzun bağlama erkek saç modelleri de bir diğer sevilen saç stilidir.

Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray gibi isimlerden sonra yakın dönemde Barış Akarsu uzun saç modelinin öncülerinden olmuşlardır. Omuzlara kadar uzanan, hafif katmanlı ve gittikçe dalgalı hal alan uzun saçlar eskisi kadar moda olamasa da hala sevilen ve tercih edilen saç modellerindendir.

2018 Uzun Bağlama Erkek Saç Modelleri

Uzun saçları çeşitli bağlama tipleri olsa da tercih edilen ve popüler olan birkaç uzun bağlama erkek saç modelleri bulunmaktadır.

Twist-in Bun adı verilen uzun saç bağlama tipinde, saçlar hafif salınık kalmakla birlikte ense bölümünde toplanarak bağlanır.

Bir diğer uzun saç bağlama modeli ise arkadan saçı örerek toplamaktadır. Erkeklerde çok fazla tercih edilmese de bu tarz saç modellerine denk gelebiliyoruz.

Klasik topuz yöntemi erkekler için de tercih edilmektedir. Bu yöntemde saçlar arkadan toplanarak bağlanır. Uzun sakal ile birleşince çekici bir stil ortaya çıkabilir.

Kenarları kazıtarak tepede kalan saçların uzun olmasıyla birlikte arkadan bağlama saç yöntemi Avrupa’da çok tercih edilmese bile Asya’da tercih edilmektedir.

Uzun bağlama erkek saç modelleri

Bir önceki yazımız olan Erkek Şık bir Görünüm için Saç modelleri başlıklı makalemizde erkek kısa saç modelleri, erkek saç modelleri ve Erkek Şık bir Görünüm için Saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*