12 Yaş Erkek Saç Modelleri

12 yaşında veya bu yaş seviyesine yakın yaşlarda erkek çocukları için İngiliz tarzı kesim ya da Amerikan tıraşı sıklıkla tercihe edilmektedir. İngiliz tarzı kesimde, saçlar enseden daha uzun boyna kadar varmakta ve genelde yana yatırılarak kullanılmaktadır. Okula uyan bir model olduğu için de daha kısası ya da bahsettiğimiz şekilde olanı sıklıkla görülmektedir. 12 yaş erkek saç modelleri arasında belirtilen Amerikan tarzı ya da benzer stillerdeki tıraşta ise, yanlar ise önler daha doğal ve biraz daha uzundur.

Hangi Saç Kesimi Tercih Edilmeli?

Yüz şekli ve kullanım rahatlığı kişinin yaşına ve gündelik hayatına göre değişebilen etkenlerdir. Eğer çocuklar için konuşmak gerekirse 12 yaş erkek saç modelleri arasında da yer alan perçem kısımları daha geride olan ve yıka- çık kolaylığına sahip olan modeller daha çok kullanılmalıdır. Daha büyük yaştaki kişiler için ya da gençler için, daha modern ve havalı modeller tercih edilmelidir. Bu modeller arasında, önleri uzun yanları tıraşlı modeller, askeri kesimler ve benzeri seçenekler bulunmaktadır.

Kıvırcık Saçlar İçin Modeller


Zor olarak görülen bir saç tipi olsa da aslında kıvırcık saçlara da birçok model uymaktadır. Aynı şekilde 12 yaş erkek saç modelleri içerisinde görebileceğimiz gibi daha genç erkeklerin modelleri arasında da bunu görebilirsiniz. Daha zayıf bir yüz görmek isterseniz yanları kısa üstleri uzun modeli sizler de tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda orta uzunlukta bırakılmış, perçemli saçlar da sizlere uygundur. Kıvırcık saç kesiminde katların sıklığına ve kısalığına özen gösterilmelidir.

12 Yaş Erkek Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Erkek çocuk saç modelleri 2018 başlıklı makalemizde 2018 erkek çocuk saç kesim stilleri, 2018 ve en iyi erkek saç modeli çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*